Sąd uniewinnił myśliwego, który był oskarżony o zastrzelenie wilka Kosego. Czy venatofobowie przeproszą teraz myśliwych?

Na martwego wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego natknięto się we wrześniu 2019r. Po trwającym ponad rok śledztwie prokuratura oskarżyła o zastrzelenie będącego pod ochroną zwierzęcia myśliwego z powiatu biłgorajskiego.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Mężczyzna miał postawione dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył spowodowania “zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach” poprzez bezprawny odstrzał ze sztucera pozostającego pod ścisłą ochroną gatunkową wilka Kosego, który był samcem alfa i przewodził stadu wilków, co doprowadziło do jego rozpadu. Drugi zarzut dotyczył zatajenia podczas składania zeznań prawdy, co do faktu zastrzelenia przez siebie wilka.

Oba zarzuty były absurdalne, toteż sąd wyrokiem z dnia 25.04 br. uniewinnił oskarżonego.

Od venatofobów oczekujemy teraz posypania głowy popiołem i publicznych przeproszenia myśliwych za wszystkie kłamstwa, jakie kierowali pod ich adresem!

Natomiast do myśliwych ponawiamy apel, aby pod żadnym pozorem nie strzelali do wilków. Populacja tych drapieżników w sposób niekontrolowany rośnie, więc lada moment można się spodziewać kolejnych ataków na ludzi i ich inwentarz.

Niestety, ale chyba nie ma lepszego sposobu na to, aby społeczeństwo przekonało się, że to naukowcy i myśliwi mają rację w sprawie wilków, jak poczucie zagrożenia dla siebie i rodziny, wynikające z obecności burych tuż za płotem. Bo prawdziwy wilk to nie słodki pluszak, ale silny i niebezpieczny drapieżnik.

Przeczytaj więcej artykułów na temat wilków:

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>