Ogólnopolska Narada o Lasach – znowu musimy pomóc ministerstwu.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska właśnie ogłosiło, że 22-23 kwietnia 2024 r. odbędzie się inauguracyjna sesja Ogólnopolskiej Narady o Lasach, której celem będzie wypracowanie wytycznych i rekomendacji dla procesu wzmocnienia ochrony lasów o szczególnych walorach przyrodniczych i społecznych.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Według zapewnień ministerstwa, inicjatywa opiera się na otwartym dialogu oraz dyskusji na merytoryczne argumenty. Będzie realizowana w ścisłej współpracy ze wszystkimi interesariuszami i podmiotami zainteresowanymi transformacją gospodarki leśnej.

Wobec takiej deklaracji zapewne tylko przez nieuwagę, nie zaproszono do udziału w debacie Polskiego Związku Łowieckiego, ponad 2500 kół łowieckich oraz dziesiątki pozarządowych organizacji prołowieckich, a także przedsiębiorców z powiązanych branży.

Ponieważ głęboko wierzymy, że nadzorujący w resorcie lasy i łowiectwo wiceminister Dorożała wcale nie boi się transparentności i chce znać stanowisko wszystkich interesariuszy ze strony społecznej, a nie tylko własnych akolitów, zachęcamy koła łowieckie oraz wszelkie ruchy i organizacje, dla których ważne jest polskie łowiectwo, żeby przesyłały swoje zgłoszenia do udziału w debacie na adres: info@klimat.gov.pl.