Targi Hunt Expo w Krakowie za nami.

Tysiące świetnych spotkań, mnóstwo wystawców i wiele konstruktywnych rozmów, oraz debat i pokazów. Byliśmy tam razem z Wami! Był też Związek Zawodowy “Wspólna Sprawa”! Byli również przeciwnicy łowiectwa.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

W debacie na temat przyszłości łowiectwa i gospodarki leśnej występowali m.in.: przedstawiciel IAŚ, a zarazem przewodniczący ZZWS – dr Miłosz Kościelniak-Marszał, oraz wiceprzewodniczący ZZWS – Paweł Budzyński. Był również prof. dr hab. Henryk Okarma – Instytut Ochrony Przyrody PAN, Michał Goś – Zastępca Dyrektora RDLP w Krakowie ds. Gospodarki Leśnej, O. Tomasz Nogaj – Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego, oraz Bogdan Złotorzyński – Redaktor Naczelny magazynu “Brać Łowiecka”.

Z tej debaty najbliższe naszemu filmowi są słowa kolegi Pawła Budzyńskiego, który mówił właśnie o odsetku, a może raczej promilu osób nam przeciwnych. Przed bramą targów protestowało kilkanaście osób. Można łatwo to policzyć na filmie. I tak właśnie wygląda to w realiach. Promil osób jest nam przeciwny. Ten promil zazwyczaj nawet nie ma styczności z naturą, albo ma ulubiony kawałek lasu, który uważa za swój i nie pozwala na żadne zmiany, bo “jej/jego”. Reszta społeczeństwa jest nam obojętna lub niezdecydowana co do swojej opinii. I o nich musimy zawalczyć. Każde z nas powinno podejmować chociaż próby pokazania znajomym i otoczeniu, czym tak naprawdę się zajmujemy. To Ty i ja musimy wychodzić i rozmawiać o przyrodzie, zrównoważonym ekosystemie i łowiectwie. Edukujmy, bo tylko dzięki temu dotrzemy do większej rzeszy ludzi.

Darz Bór i do dzieła!