Niesamowity finał i efekt kampanii myśliwych #SignForHunting. Ponad 360 tyś zebranych podpisów pod petycją!

Przypomnijmy, że ta kampania apeluje do głównych instytucji europejskich o poprawę współpracy z myśliwymi na rzecz ochrony przyrody i przyszłości myślistwa.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

 „To wezwanie powinno być traktowane jako silna oferta wsparcia dla instytucji europejskich oraz prośba o zmianę polityki.”

Ilość zebranych podpisów pokazuje olbrzymi, zbiorowy głos myśliwych w Europie. To nasze stanowisko i poparcie dla zrównoważonego polowania oraz zaangażowanie w przywracanie natury i promowanie ważnego dziedzictwa kulturowego myślistwa.

Przed spotkaniem z komisarzem UE ds. środowiska Virginijusem Sinkevičius i oficjalnym przekazaniu podpisów, zespół FACE wraz z obecnymi przedstawicielami krajowych organizacji łowieckich uwiecznili ten historyczny moment pamiątkowym zdjęciem przed budynkiem PE.

Jednym z postulatów kampanii jest “osiągnięcie dobrych wyników w zakresie ekosystemów i siedlisk dla zwierzyny drobnej, zwłaszcza mokradeł i gruntów rolnych” w ramach prawa UE dotyczącego ochrony przyrody.

Właśnie w tej sprawie zagłosują, w przyszłym tygodniu posłowie do Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego. Dla nas istotne jest to, że ta propozycja skupia się na ochronie gatunków i obszarów chronionych oraz przywracania siedlisk, co jest kluczowe dla odbudowy bioróżnorodności, za którą zawsze opowiadają się myśliwi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli kampanię. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasz głos zostanie usłyszany w Brukseli, a legislatorzy będą brali pod uwagę nasze – myśliwych – postulaty.