Czy Prawo i Sprawiedliwość zawiązało koalicję z Klaudią Jachirą?

Instytut Analiz Środowiskowych, działając w obronie dobrego imienia polskich myśliwych, 3. listopada 2020 r. złożył pozew przeciwko posłance Klaudii Jachirze. Sprawa dotyczy słów posłanki wygłoszonych z trybuny sejmowej: „Trzeba pamiętać, że myśliwi nie zabijają dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję i tego sadyści chcecie uczyć własne dzieci.”Posłanka Jachira, pomimo publicznie złożonej obietnicy, nie zrzekła się immunitetu i nadal miga się przed sądowym rozstrzygnięciem sprawy. W tej sytuacji konieczne jest uchylenie immunitetu poselskiego przez parlament, a do tego niezbędne jest skierowanie sprawy przez parlamentarną Komisję Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Instytut Analiz Środowiskowych otrzymał niedawno pismo z w/w komisji stwierdzające, że ta nie zamierza się w tym półroczu zająć sprawą immunitetu posłanki Klaudii Jachiry. Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych składa się z 17 członków, z czego rządząca partia PiS ma większość, 9 posłów. Posiada też większość w pięcioosobowym prezydium a funkcję przewodniczącego komisji pełni poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Postawmy sprawę jasno: na obecnym etapie w sporze o dobre imię polskiego łowiectwa, sprawie pomiędzy myśliwymi a Klaudią Jachirą, o możliwości postawienia posłanki przed sądem decyduje największa partia w parlamencie. W obecnej sytuacji PiS stoi po stronie Klaudii Jachiry, która z owej ochrony chętnie korzysta, nie decydując się na dobrowolne stanięcie przed sądem. Czy nas to dziwi? Wcale, partia antymyśliwska to obecnie największe ugrupowanie w parlamencie!