Fundacja Instytut Analiz Środowiskowych z firmą EPI – Oprogramowanie dla Kół Łowieckich jest twórcą interaktywnej mapy z naniesionymi punktami sprzedaży bezpośredniej dziczyzny, za pośrednictwem której każdy klient zainteresowany zakupem tusz będzie mógł znaleźć informacje na temat regionalnej oferty.

Dodatkowo umieszczamy link do strony z mapą prowadzoną przez Polski Związek Łowiecki, na której zaznaczone są punkty sprzedaży bezpośredniej dziczyzny w naszym kraju.

Oto opis kilku sposobów promowanie sprzedaży bezpośredniej dziczyzny może być realizowane na kilka sposobów.

  1. Tworzenie strony internetowej lub sklepu online: Załóż stronę internetową lub sklep online, na którym będziesz prezentować swoją dziczyznę. Udostępnij informacje o produktach, ceny, informacje o pochodzeniu dziczyzny i metodyach jej pozyskiwania. Możesz również umieścić zdjęcia i recenzje od zadowolonych klientów.
  2. Reklama lokalna: Wykorzystaj lokalne media, takie jak gazety, plakaty, ogłoszenia radiowe czy lokalne strony internetowe, aby promować swoją sprzedaż bezpośrednią dziczyzny. Informuj lokalną społeczność o dostępności świeżej dziczyzny, jej unikalnym smaku i korzyściach zdrowotnych.
  3. Stoiska na targach i festiwalach: Bierz udział w lokalnych targach rolniczych, festiwalach żywności i innych imprezach, gdzie możesz wystawić swoje produkty dziczyzny. To świetna okazja do spotkania potencjalnych klientów, przedstawienia im swoich produktów, a także udzielania informacji na temat pochodzenia i jakości dziczyzny.
  4. Współpraca z restauracjami i szefami kuchni: Nawiąż kontakty z lokalnymi restauracjami i szefami kuchni, którzy mogą być zainteresowani kupnem dziczyzny bezpośrednio od Ciebie. Zaproponuj im unikalne produkty dziczyzny i możliwość współpracy w długoterminowej perspektywie.
  5. Sieci społecznościowe: Wykorzystaj media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram czy Twitter, aby promować swoją sprzedaż bezpośrednią dziczyzny. Publikuj atrakcyjne zdjęcia produktów, udostępniaj przepisy kulinarne, informuj o nowościach i ofertach specjalnych.
  6. Programy lojalnościowe: Stwórz program lojalnościowy, który zachęci klientów do regularnego kupowania dziczyzny. Możesz oferować specjalne zniżki, darmowe próbki lub nagrody za lojalność, które skłonią klientów do powrotu.
  7. Rekomendacje i opinie: Zadbaj o pozytywne rekomendacje i opinie od zadowolonych klientów. Poproś ich o napisanie recenzji na stronach internetowych, w mediach społecznościowych lub udostępnienie swojego doświadczenia z zakupem dziczyzny. Pozytywne opinie będą przyciągać nowych klientów.
Materiał na temat sprzedaży bezpośredniej dziczyzny, zrobiony specjalnie dla Was wspólnie z Sudecką Ostoją

Przeczytaj więcej artykułów na ten temat:

  • Jak rozpoczęcie grillowego sezonu, to tylko z dziczyzną! 🐗 - Pozostało tylko parę dni do rozpoczęcia naszego nowego sportu narodowego – grillowania w majówkę. Tradycjonaliści zabiorą się pewnie za kociołek na ognisku. Nie powinno tu zabraknąć dziczyzny . Dobrze wiesz, ...
  • Polowanie na promocje. - Media donoszą, że co trzeci Polak szuka w dyskontach promocji na mięso. Po co polować na promocję i przepłacać za mięso, skoro masz je na wyciągnięcie ręki? Zostając myśliwym możesz ...
  • Posłanka Gil-Piątek w obronie zdrowia myśliwych. - Popis szczególnej inteligencji dała posłanka Hanna Gill-Piątek z Koła Parlamentarnego Polska 2050, która zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o to, kiedy zostanie wydany całkowity zakaz polowań w powiatach wzdłuż ...
  • Czy koszt badań na włośnicę zakończy sprzedaż bezpośrednią dzików? - [Aktualizacja 21 maja 2023] Badania na włośnię próbek dostarczonych przez myśliwych są bezpłatne. Nowe Rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie stawek opłat ...
  • Legalna odsprzedaż tusz – przedstawiamy stanowisko Ministerstwa. - Problem handlowania przez myśliwych mięsem upolowanej zwierzyny od lat budzi negatywne emocje. Utarło się bowiem przekonanie, że myśliwemu nie wolno odsprzedawać tuszek ani jej fragmentów, a jedyną legalną możliwością jest ...