w wilczej sprawie…

Nie minęły dwa miesiące od ujawnienia informacji o znalezieniu zwłok mężczyzny, które zostały ogryzione przez dzikie zwierzęta. Zdarzenie miało miejsce pod Birczą. Teraz pojawił się kolejny, bardzo podobny przypadek, ale tym razem w Beskidzie Żywieckim. W dniu 25 marca odnaleziono ciało 63 letniego mężczyzny. Tamtejsza policja poinformowała o tym fakcie 3 dni później.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Mężczyzny poszukiwano od jesieni. Odnaleziono jego doszczętnie ogryzione zwłoki w potoku w Żabnicy. Nikt nie potwierdził pobrania próbek do analizy, w celu ustalenia gatunków żerujących na ciele.

W sprawie pojawiło się wiele niejasności. Wpłynęły do nas sygnały od zaniepokojonych mieszkańców. Postanowiliśmy interweniować, aby sprawę wyjaśnić. IAŚ wystosował pismo do Policji o udzielenie informacji w sprawie ustaleń śledczych i śladów zabezpieczonych na miejscu.

W chwili publikacji posta, nie dotarła jeszcze do nas odpowiedź od Policji.

Niepokoi nas fakt dużego pokrewieństwa tych zdarzeń. W poprzedniej sprawie, próbowano opóźnić przekazanie sprawy mediom do publikacji. Następnie kierowano do nich żądania usunięcia materiałów z przestrzeni publicznej. Na to naszej zgody nie będzie. Doprowadzimy sprawę do końca, żeby mieszkańcy czuli się swobodnie, na własnym terenie.