Venatofobiczne zaślepienie.

Venatofobiczne zaślepienie.Opadł już kurz po sobotnim posiedzeniu komisji sejmowej w sprawie ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych. Czas więc pokusić o pewną dygresję: otóż nowela reguluje nie tylko obowiązek badań lekarskich dla myśliwych. Wśród innych zagadnień na pierwszy plan wysuwają się np. obniżka podatku od spadków i darowizn czy poszerzenie o 50% możliwości prowadzenia działalności gospodarczej nieewidencjonowanej.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Omówienie zakresu wszystkich zmian nie mieści się w polu zainteresowania IAŚ. Niewątpliwie są one jednak ważne i potrzebne. Tymczasem część posłów chciała posłać je do kosza tylko w imię wojny ideologicznej z myśliwymi. Piszą więc teraz o przegranym głosowaniu w sprawie badań, nie zająknąwszy się nawet, że dla osiągnięcia małostkowego celu gotowi byli zniszczyć efekt wielomiesięcznej pracy parlamentu, za którą musieli zapłacić podatnicy.

Aby o tym pamiętać poniżej prezentujemy imienne wyniki głosowania. Bitwa w sprawie badań została wygrana, ale to na pewno nie koniec ataków na polskie łowiectwo. My nadal będziemy trzymać rękę na pulsie i dbać o to, aby opinia publiczna otrzymywała obiektywne i rzetelne dane, na podstawie których można podejmować przemyślane decyzje. Jesteśmy gotowi rozmawiać z każdym, z kim możliwa jest merytoryczna dyskusja.

Od Was, myśliwych i sympatyków łowiectwa, potrzebujemy jednak wsparcia. Walka z venatofobami jest trudna i kosztowna, a nas nie finansuje żadna organizacja pozarządowa ani partia polityczna.

Naszą pracę można wesprzeć przez:

https://www.patronite.pl/IAS

https://zrzutka.pl/z/instytut