Farba znaczy krew – kombinacja grania na emocjach, manipulacji i liczenia pieniędzy.

Kilka słów o przebrzmiałej gwieździe środowisk antyłowieckich.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Jakiś czasu temu media odkopały starego bohatera, z którego wykreowano na eksperta od spraw (anty)łowieckich. Zenon Kruczyński, bo o nim mowa, nie ustaje w wysiłkach, aby promować siebie i swoje książki, nawet kosztem logiki i poszanowania dla prawdy.

Autor:

  1. Ma prawo pisać o swoich odczuciach, ale jeśli zabijanie było dla niego upajaniem się okrucieństwem, uzależniającymi chorymi emocjami itp., to dobrze że przestał polować, bo najwyraźniej – wg tego co napisał – ma psychikę skłonną do zachowań psychopatycznych, podatną na takie wypaczenia. Jednak nie powinien rozciągać swoich odczuć na ogół myśliwych, którzy nie odczuwają tego tak jak on. Jego argumentacja opiera się na dowodzie anegdotycznym, w którego ramy chce siłą wtłoczyć ok 140 tys ludzi. Na jakiej podstawie?
  2. Miał oczywiście prawo zrezygnować z polowania gdy pojawiły się u niego wątpliwości i sprzeciw wobec zadawania śmierci, nieodłącznie wpisanej w łowiectwo. To nie ulega wątpliwości. Ale cień na jego wiarygodność rzuca to, że ma interes finansowy (sprzedaż książki) w robieniu myśliwym czarnego PR. Nie waha się grać na emocjach, bo jak inaczej określić używanie określeń typu “kuchnia zbrodni”? Albo tworzenie niepotwierdzonych opowieści o zakopywaniu żywcem rannej kobiety? Czy została wówczas powiadomiona prokuratura? A jeśli nie, to czemu Kruczyński to zataił? Kogo krył?
  3. W swoim generalizowaniu i konfabulowaniu zapędza się tak daleko, że chwilami przeczy sam sobie. Rzekomo myśliwi ukrywają przed rodzinami to, jak naprawdę wygląda polowanie, a jednocześnie robią wszystko, aby pokazać to swoim dzieciom. To jak to jest w końcu?

Podsumowując – nie róbmy z logiki kurtyzany!