Dlaczego jeśli myśliwy popełni błąd obrywają wszyscy?

Dlaczego jeśli myśliwy popełni błąd obrywają wszyscy

Dlaczego jeśli myśliwy popełni błąd (umyślny lub nie), obrywają wszyscy myśliwy, cały Polski Związek Łowiecki, a media nie sprawdzając rzetelnie informacji krzyczą: “to myśliwy strzelał!”?

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Stawiamy na to, że temat jest bardzo chodliwy, więc i kasa im z tego tytułu wpadnie. Nie stawiamy nawet tezy, że może chodzić o coś więcej. W końcu większość organizacji pseudoekologicznych to maszynki do zarabiania pieniędzy w imię ratowania przyrody (tylko co ma się tak źle, że trzeba to ratować?). Wielkie państwowe dotacje, datki, zbiórki i rachunek im się zgadza. Więc tworzą sensacje.

I tu nasuwa się pytanie – jak to wszystko funkcjonuje? Większość z nas wie, ale osoby zindoktrynowane ekoterrologią wierzą im ślepo. Mimo naświetlania wielu problemów w ich szeregach, chcą rozliczać nas! Spójrzcie na jakąkolwiek aferę z myśliwym. Potrafią o tym trąbić tygodniami. Natomiast afery np. ze schroniskami, w których psy i inne zwierzęta są maltretowane, oraz głodzone szybko cichną. Krótka wzmianka ze zdawkowym opisem i tyle. Jak to się ma do ich wymarzonej równowagi?

Problemy w schroniskach, domach psiej opieki, azylach lub innych tego typu przybytkach są nagminne. Od dużych instytucji, po małe firmy prowadzone przez influencerki. I o tym teraz mowa, bo kolejna afera jest na wokandzie. Tylko trudno znaleźć jakieś info na ten temat. A chodzi o pewną Panią, która miała opiekować się psami, ale okazało się, że jedzenie to tylko w nagrodę wydawała. Sprzątanie 💩 w zbyt małych kojcach też nie należało raczej do rutyny. Mimo to nadal na jej fundację prowadzone są zbiórki. Według tej Pani “pies od nowa”, to pies zabiedzony. Pogratulować dobrego serca.

Czy zostanie rozliczona we własnym środowisku opiekunów zwierząt? Wątpliwe. Ale to myśliwych wzywa się do czyszczenia własnych szeregów (co uważamy za słuszne i czynimy) i rozliczania w najsurowszy sposób. A według ekoterrorystów powinno nas się wszystkich eksterminować. Ile razy koleżanko i kolego słyszeliście lub czytaliście takie opinie i wpisy na nasz temat? Chyba wystarczy tych obelg w naszą stronę.

Darz Bór i bezpiecznych, owocnych zbiorówek!