Zielony odlot z cudzym portfelem w tle.

Politycy mają te wadę, że bardzo chętnie dysponują nie swoim majątkiem, narzucając dyspozycję i przepisy dotyczące obywateli ale przede wszystkim instytucji państwowych. Tak było i tym razem, kiedy podczas niedawnej konferencji prasowej, członkowie partii Zieloni zażądali, żeby w budynkach należących do Lasów Państwowych umieścić potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

Ta, słuszna skądinąd, idea niesienia pomocy, wybrzmiewa kuriozalnie, w ustach osób, które uczyniły sobie sposób na życie z apelowania o zaprzestania prowadzenia przez PGL LP gospodarki leśnej uwzględniającej względy ekonomiczne. Tymczasem Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe od samego początku włączyło się w pomoc uchodźców, oddając do dyspozycji swoje obiekty. W sumie w obiektach należących do LP przebywa blisko tysiąc osób. W samym województwie zachodniopomorskim ponad 100. Na terenie Nadleśnictwa Szczecinek 40 osób. Dodatkowo, LP przekazały dla Ukrainy plecaki z ekwipunkiem terenowym, w skład którego wchodzą obuwie, odzież, termosy, latarki, powerbanki, lornetki, apteczki, żywność o przedłużonym terminie przydatności.

Nie wiemy, jak to się stało, że członkowie Partii nie posiadają o tym wiedzy, ale na pewno warto postawić pytanie – ile pieniędzy na pomoc potrzebującym uchodźcom przekazała Partia Zieloni??

Foto: P. Kurzyna, lasy.gov.pl

——Podoba Ci się nasza działalność?

Wspieraj nas na Patronite patronite.pl/IAS lub na zrzutce https://zrzutka.pl/wv5xpm