Zachodnia Europa: Organizacje klimatyczne traktowane jako zorganizowane grupy przestępcze.

Władze europejskich państw coraz częściej traktują organizacje ekologiczne jako zorganizowane grupy przestępcze, podkreślając, że ich działania przynoszą szkody i stanowią ograniczenia praw innych. Sposób działania aktywistów pokazuje bowiem, że nie tyle chodzi im o skorzystanie z prawa do protestu, ile o stworzenie jak największych problemów i niedogodności dla współobywateli.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

W efekcie Wielka Brytania w maju zakazała prawnie blokowania dróg i przyklejania się do nich. Za ingerencję w działanie kluczowej dla kraju infrastruktury grozi do 12 miesięcy więzienia.

We Francji wykorzystano jednostkę antyterrorystyczną do zatrzymania niektórych działaczy klimatycznych, gdyż rząd uznał, że państwo musi skutecznie walczyć z narastającą radykalizacją.

Na celowniku służb są też aktywiści z kilku organizacji w Niemczech, w grę wchodzą między innymi podsłuchy i zapobiegawcze zatrzymania. Od stycznia do 19 czerwca wszczęto tam ponad 2200 dochodzeń w sprawie działań ekologów, którzy przyklejali się do chodników i dróg, niszczyli dzieła sztuki i mienie, a nawet uniemożliwiali ruch lotniczy. W głównej mierze dotyczy to członków dwóch organizacji – Last Generation i Extinction Rebellion. W stosunku do tych pierwszych niemiecka prokuratura prowadzi dochodzenie o udział w organizacji przestępczej.

Jesienią głośno było o organizowanych przez ekstremistów klimatycznych 8-godzinnych szkoleniach, podczas których uczono młodzież prawidłowo przykleić się do drogi i zablokować ruch. Najmłodszy uczestnik takiego szkolenia miał 15 lat.

Nie powstaje nic innego jak liczyć, że polski rząd uprzedzi zagrożenie i podejmie stanowczą walkę z ekoteroryzmem i ekosabotażem, zanim jeszcze dojdzie do eskalacji takich ekscesów jak na zachodzie.

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>