„Wystarczy jeden atak wilków”

Na wilka można polować w Bawarii od maja.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

https://www.bild.de/…/ein-riss-reicht-wolf-darf-ab-mai…

Tłumaczenie:

Monachium – Na wilka można polować w Bawarii od 1 maja. Rząd Bawarii przyjął we wtorek rozporządzenie zezwalające na „usuwanie” zwierząt (wilka). Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ wilk jest objęty ochroną.

Jednak liczba wilków w Bawarii rośnie. Zabite owce. Zaalarmowali rolnicy w ostatnich tygodniach. „liczba wilkow rośnie, liczba atakow wilkow rowniez” – powiedział po posiedzeniu rządu premier Markus Söder (CSU)

.Nowe rozporządzenie daje urzędom dotkniętych regionów większą swobodę w ograniczaniu liczby wilków. Söder: „Jeden atak wystarczy. Wtedy “ograniczenie liczebnosci wilka” moze odbyć się w danym obszarze obszarze”.

Urzędy mogą same decydować, jak to ma się odbywać. Söder w BILD: „Nie trzeba strzelać do wilka, żeby usunąć go z naturalnego środowiska”. (ale mozna)Władze nie muszą już z całą pewnością udowadniać, który wilk zabił owcę. „Nie potrzeba dowodu, że był to ten konkretny wilk, aby go usunąć” – wyjaśnia Söder. (jeden wilk za wszystkich, wszyscy za jedngo)Te same zasady powinny dotyczyć wydry, która zagraża wielu stadom ryb, zwłaszcza w Górnym Palatynacie. Jest to również objeta ochrona ale bedzie można na nia teraz polować.

Minister gospodarki Hubert Aiwanger (Wolni Wyborcy) jest zadowolony z nowego rozporządzenia. Wcześniej ostrzegał: „Oprócz życia ludzi i zwierząt drapieżniki zagrażają turystyce”.Aiwanger mówi w szczególności o wilku: „Wilki coraz częściej zbliżają się również do ludzi, spacerowiczów z psami i podchodza do zabudowan, co prowadzi do zagrożeń bezpieczeństwa. Dlatego trzeba to uregulować”.

Rozporządzenie zezwalające na polowanie na wilki ma wejść w życie 1 maja 2023. Jest zatem ważny w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem sezonu na pastwiskach alpejskich w Alpach.