Wycinka pomnika przyrody? Domagamy się wyjaśnień!

130-tysięczna grupa polskich myśliwych tworzy najbardziej rozwiniętą sieć społecznych strażników przyrody. Myśliwi, choć wykonują swoje zadania pro bono, posiadanymi umiejętnościami i osobistym zaangażowaniem, nie ustępują profesjonalnym służbom, nad którymi mają przewagę dzięki liczebności i znajomości terenu. Godziny spędzone w łowisku pozwalają bacznie obserwować nie tylko krąg życia, ale również działania szkodliwe dla środowiska: rozkładanie wnyków, kradzież drewna czy wywożenie śmieci.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

To właśnie aktywność myśliwego pozwoliła ujawnić, że na terenie Nadleśnictwa Krotoszyn został ścięty monumentalny dąb, który od wieków dawał schronienie zwierzętom w stepowym krajobrazie województwa wielkopolskiego. Jak opisuje w swoim liście Pan Piotr: „Jak pojechałem i zobaczyłem to mnie krew zalała. Samotnie rosnący dąb na skraju łąki został po prostu ścięty! Pomnik przyrody, na którym była tabliczka leży ścięty. Korona obcięta. Kto na to pozwolił? Kto to zrobił? Serce się kraje, bo ten dąb żył i nawet ścięty puszcza pędy. Co na to prawo…”

Niezwłocznie po otrzymaniu powyższej informacji, IAŚ wystąpił do RDOŚ w Poznaniu, Nadleśnictwa Krotoszyn oraz Urzędu Gminy Pępowo z zapytaniem czy to oni wydali zgodę na ścięcie zdrowego pomnika przyrody, a jeżeli tak to czym poparta była ta decyzja?

Jako społeczeństwo, nie dajemy przyzwolenia na dewastacje przyrody, a Panu Piotrowi dziękujemy za sygnał i obywatelską postawę.