Sprawiedliwość po dwóch latach. Hejter prawomocnie skazany.

We wrześniu 2020 r. sprawę myśliwej Kingi Sporek, fałszywie opisał jeden z profili z „Ludzie Przeciw Myśliwym” w nazwie. Niestety fałszywa informacja stała się przyczyną szeregu gróźb karalnych skierowanych wobec pani Kingi.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Instytut Analiz Środowiskowych zapewnił bezpłatną obsługę prawną pokrzywdzonej, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, policja zdecydowała się w niniejszej sprawie wszcząć dochodzenie, prokurator złożył akt oskarżenia a w sprawie zapadł wyrok skazujący. Ten ostatni nie do końca nas satysfakcjonował pod względem kary, w związku z czym złożyliśmy apelację.

Finalnie sprawa zakończyła się prawomocnym skazaniem i uznaniem naszej apelacji w zakresie kwoty nawiązki dla pokrzywdzonej. Dwa lata pracy IAŚ nie poszły na marne.

Naszą działalność prowadzimy z datków naszych sympatyków, poświęcając swój wolny czas. Jeżeli nasza działalność przekonuje Cię to wspieraj nas cyklicznie na portalu patronite.pl/IAS albo jednorazową wpłatą na zrzutka.pl/z/instytut