Spotkania z Panem Marcinem Warchołem Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Pełnomocnik rządu do spraw praw człowieka zainteresował się niekonstytucyjnością badań lekarskich do pozwolenia na broń! Udana interwencja Instytutu Analiz Środowiskowych.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Jednym z naszych priorytetowych zamierzeń jest zapobieżenie zagrożeniu dla prowadzenia gospodarki łowieckiej, wynikającemu z realizacji – niekonstytucyjnego naszym zdaniem – przepisu z ustawy o broni i amunicji wymuszającego na myśliwych przeprowadzanie okresowych badań do utrzymania pozwolenia na broń. W niniejszej sprawie odbyliśmy spotkanie z panem Marcinem Warchołem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i pełnomocnikiem rządu do spraw praw człowieka.

Panu Ministrowi przedstawiliśmy zarówno wątpliwości co do procedury badań, jak i wskazaliśmy na niezgodny z regułami ustawodawstwa sposób wprowadzenia przepisu do ustawy. Nasze wnioski spotkały się ze zrozumieniem, co przyniosło skutek w postaci obietnicy zajęcia się przedmiotową sprawą przez ministerstwo; z możliwością wsparcia naszych działań przed Trybunałem Konstytucyjnym włącznie!

Ministrowi Marcinowi Warchołowi dziękujemy za zrozumienie istoty sprawy, która dotyczy wszystkich myśliwych i posiadaczy broni w Polsce. Jednocześnie oczekujemy podjęcia działań ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie.

Na najważniejsze pytania w omawianym temacie odpowiedzieliśmy w filmie:https://www.youtube.com/watch?v=VCS8VTIJZ7M

Nasze działania związane ze skargą do Trybunału Konstytucyjnego można wesprzeć:https://zrzutka.pl/adgdmd

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>