Śledztwo prokuratorskie w sprawie przestępstw na stronie LPM

Pani Alicja stała się ofiarą mowy nienawiści sprowokowanej postem opublikowanym na profilu „Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym” na facebooku, który dotyczył jej aktywności łowieckiej.

W związku z groźbami, które pojawiły się w komentarzach pod postem i przesłanych za pośrednictwem komunikatora internetowego, a także wykorzystaniem wizerunku w celu wyrządzenia szkody na osobie, Policja wszczęła i przeprowadziła dochodzenie, które po roku zostało jednak umorzone. Na prośbę zainteresowanej Instytut Analiz Środowiskowych objął Panią Alicję programem bezpłatnej pomocy prawnej w celu walki z mową ekonienawiści i dokonał zaskarżenia postanowienia o umorzeniu dochodzenia.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy postanowienie o uwzględnieniu naszego zażalenia o umorzeniu dochodzenia i ponownym jego wszczęciu z uwzględnieniem podnoszonych przez nas zarzutów wobec LPM.

Instytut Analiz Środowiskowych zapewnia pomoc prawną dla osób, które padły ofiarami tego rodzaju praktyk i zjawiska venatofobii, które stały się powszechne w przestrzeni internetowej. Wspieramy ofiary przestępstw i z całą siłą dążymy do usunięcia z przestrzeni publicznej przekazów nacechowanych nienawiścią i agresją, a także mających cechy zastraszania czy podburzania internautów przeciwko myśliwym.

Wesprzyj nas w walce ze szkalowaniem myśliwych:

https://zrzutka.pl/z/wsparcieias