Śledztwo prokuratorskie w sprawie przestępstw na stronie LPM

Pani Alicja stała się ofiarą mowy nienawiści sprowokowanej postem opublikowanym na profilu „Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym” na facebooku, który dotyczył jej aktywności łowieckiej.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

W związku z groźbami, które pojawiły się w komentarzach pod postem i przesłanych za pośrednictwem komunikatora internetowego, a także wykorzystaniem wizerunku w celu wyrządzenia szkody na osobie, Policja wszczęła i przeprowadziła dochodzenie, które po roku zostało jednak umorzone. Na prośbę zainteresowanej Instytut Analiz Środowiskowych objął Panią Alicję programem bezpłatnej pomocy prawnej w celu walki z mową ekonienawiści i dokonał zaskarżenia postanowienia o umorzeniu dochodzenia.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy postanowienie o uwzględnieniu naszego zażalenia o umorzeniu dochodzenia i ponownym jego wszczęciu z uwzględnieniem podnoszonych przez nas zarzutów wobec LPM.

Instytut Analiz Środowiskowych zapewnia pomoc prawną dla osób, które padły ofiarami tego rodzaju praktyk i zjawiska venatofobii, które stały się powszechne w przestrzeni internetowej. Wspieramy ofiary przestępstw i z całą siłą dążymy do usunięcia z przestrzeni publicznej przekazów nacechowanych nienawiścią i agresją, a także mających cechy zastraszania czy podburzania internautów przeciwko myśliwym.

Wesprzyj nas w walce ze szkalowaniem myśliwych:

https://zrzutka.pl/z/wsparcieias

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>