Skąd wzięła się nazwa Polski Związek Łowiecki?

Dlaczego rok 2023 jest wyjątkowy w historii polskiego łowiectwa? Ponieważ obchodzimy 100-lecie zjednoczonej ogólnopolskiej organizacji łowieckiej.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Dlaczego rok 1923 okazał się przełomowy w historii kart polskiego łowiectwa. W tym właśnie roku, 6 stycznia 1923 roku na Zjeździe Polskich Stowarzyszeń Łowieckich uchwalono statut. Statut ten został przyjęty przez wszystkie uczestniczące w Zjeździe organizacje z wyjątkiem Polskiego Związku Myśliwych w Poznaniu.

Kolejnym krokiem było powołanie „Naczelnego Związku Polskiego Łowiectwa”, co nastąpiło na II Zjeździe, który odbył się 23 czerwca 1923 roku. 9 lipca 1923 roku Walne Zgromadzenie w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 35 powołało do życia „Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich” w Warszawie, który stał się organizacją łowiecką o zasięgu krajowym.

„Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich” w Warszawie w 1929 roku dokonał zmiany statutu i nazwy na „Polski Związek Stowarzyszeń Łowieckich”. Nazwa nie wszystkim jednak do końca odpowiadała, pojawiły się głosy by ją zmienić i tak siedem lat później w 1936 związek przyjął nazwę obowiązującą do dziś, czyli „Polski Związek Łowiecki”.

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>