Prokuratura potwierdza: to nie dziki odpowiadają za ASF!

Prokuratura potwierdza: to nie dziki odpowiadają za ASF!

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie podejrzenia o dokonanie przestępstwa polegającego na przywiezieniu do trzech świętokrzyskich powiatów materiałów lub zwierząt zakażonych ASF. Naszym zamiarem było odkłamanie fałszywej narracji, jakoby za ekspansje ASF odpowiadały dziki, a za niepowodzenie w jego zwalczaniu myśliwi. Na tamtą chwilę, na terenie województwa świętokrzyskiego nie potwierdzono żadnego ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzików ale gospodarowanie populacjami dzików zderzyło się oczywiście z nałożeniem obostrzeń; kosztem myśliwych i kół łowieckich.

Po przeprowadzonym postanowieniu prokuratura złożyła akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, podejrzanym o dokonanie przestępstwa związanego ze zwalczaniem chorób zakaźnych u zwierząt. Tym samym potwierdzając naszą narrację: to nie dziki odpowiadają za ASF i nie na barkach myśliwych powinien spoczywać główny ciężar zwalczania tej choroby.

Problem tkwi w niektórych chlewniach i u niektórych hodowców nieprzestrzegających zasad bioasekuracji. Jednocześnie to myśliwi i rzetelni hodowcy bez wątpienia pozostają swoimi sprzymierzeńcami i sojusznikami. Bez względu jak bardzo rządzący kalkulując podział elektoratów chcą nas poróżnić.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

https://analizasrodowiskowa.org/news/dosc-klamstw-na-temat-asf-obwiniania-mysliwych-i-poblazania-nieodpowiedzialnym-hodowcom-ias-ma-twarde-dowody-i-idzie-do-prokuratury/?fbclid=IwAR1gWFZoiYS2tvrxiV8agnSRw6dVSWT1I1SXYPV257UnWqc-u_IwhXG-0ZM

—-

Naszą działalność prowadzimy z datków naszych sympatyków, poświęcając swój wolny czas. Jeżeli nasza działalność przekonuje Cię to wspieraj nas cyklicznie na portalu patronite.pl/IAS albo jednorazową wpłatą na zrzutka.pl/wv5xpm