“Prawa zwierząt” czyli obowiązek wobec zwierząt

Podmiotem prawa jest człowiek, który ma obowiązki wobec zwierząt, natomiast “prawa zwierząt” nie istnieją i nie ma dla nich miejsca w podręcznikach. Echa narracji IAŚ.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

„(..) mówienie o prawach zwierząt i eliminacja człowieka jest falsyfikacją rzeczywistości i szkodzi dobrostanowi zwierząt” – powiedział w wywiadzie prasowym wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski. Jego przełożony minister Przemysław Czarnek wsparł podwładnego w wywiadzie telewizyjnym, mówiąc: „Podmiotem prawa jest człowiek i ma obowiązki wobec zwierząt, ale nie ma praw zwierząt.” Wspomniane rozmowy miały miejsce w związku z ministerialnym przeglądem podręczników – w tym przypadku z materiałem edukacyjnym dla szkoły podstawowej, który czerpanie korzyści z m.in. hodowli zwierząt nazywał łamaniem ich praw. Obie wypowiedzi wzbudziły medialną histerię ze strony obrońców t.zw. praw zwierząt.

Instytut Analiz Środowiskowych od zawsze stoi na stanowisku, że prawa zwierząt nie istnieją. Są one konstruktem propagandowym mającym na celu manipulację społeczeństwem, deprecjację człowieczeństwa i podważenie ludzkiego prawa do korzystania z zasobów przyrody. Co za tym idzie, stanowią podglebie do ataków nienawiści na użytkowników przyrody – myśliwych, leśników i rolników.

W naszej działalności poruszaliśmy zarówno tematykę t.zw. praw zwierząt, jak i prowadziliśmy korespondencję z Ministerstwem Edukacji i Nauki w sprawie zawartości podręczników. Z zadowoleniem przyjmujemy stanowisko ministerstwa, oczekując konsekwencji w postaci dbałości o prawa dzieci i rodziców (obecność niepełnoletnich na polowaniach), jak i dostrzeżenie konieczności wyrugowania z uczelni t.zw. „Animal Studies”, które nie wypełniają kryteriów bycia prawdziwą nauką.

Nasza odpowiedź na zapowiedź przeglądu podręczników:https://www.facebook.com/InstytutAnalizSrodowiskowych/posts/200320804868272

Prawa zwierząt nie istnieją – nasza opinia na temat t.zw. Praw zwierząt:https://www.facebook.com/InstytutAnalizSrodowiskowych/posts/190435542523465