Policzmy wilki!

Kontynuujemy temat wilków i przełamujemy wilcze tabu. Nasz poprzedni post dotyczący ataków wilków na ludzi spotkał się ze sporą dozą agresji; ze strony ludzi, nie wilków. Dziwi nas to o tyle, że w żaden sposób nie skomentowaliśmy tej statystyki, tym bardziej nie proponowaliśmy żadnych rozwiązań, na skutek których mogłaby ucierpieć choćby jedna pchła zamieszkująca wilczą sierść. Ukazuje to dobitnie, że niektóre środowiska roszczą sobie prawo do monopolu na wszystko, co dotyczy wilków.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

IAŚ wierzy w wolną konkurencję, lubi łamać monopole, tematy tabu i na pewno nie da sobie odebrać prawa do zabierania głosu. Dlatego proponujemy nowy projekt – POLICZMY WILKI. Wcześniej prowadzony monitoring wilków pokazywał wzrost populacji, ale zatrzymał się, w niewyjaśniony sposób, na liczbie równej docelowej ilości osobników. Stale rosnąca ilość różnych incydentów z udziałem wilków, nakazuje na tezę o stabilnej populacji patrzeć z dużą rezerwą.

Dlatego proponujemy: stworzenie APLIKACJI wspomagającej szacowanie populacji wilków na podstawie obserwacji terenowych. Z naszej strony proponujemy opracowanie metodologii szacowania i oceny pozyskanych wyników. Z Waszej strony liczymy na sfinansowanie strony technicznej – stworzenie oprogramowania na smartfony dostępnego dla wszystkich chętnych. Wstępny koszt wykonania oprogramowania, jaki uzyskaliśmy od firmy informatycznej, to około 15000 PLN. Jeśli pomysł Wam się podoba, dajcie nam znać w komentarzach. Gdy zainteresowanie będzie na odpowiednim poziomie, założymy zrzutkę na ten cel.