Pistolety dla myśliwych? Nie tylko!

Wieści o planowanej nowelizacji Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz obiegły media. Te niełowieckie skupiły się na „pistoletach dla myśliwych”. Te łowieckie wywołały, jak zwykle, dyskusję o tradycji, etyce i narzekania w sprawie zakazu obecności dzieci na polowaniu, przymusowych badań potrzebnych do utrzymania pozwolenia na broń, szkolenia psów w dziczych zagrodach itd. Nie zważając, że to inne akty prawne a pomiędzy nowelizacją rozporządzenia a zmianą ustawy, jest wielka jak sala plenarna Sejmu polityczna przepaść. My preferujemy poruszanie się w świecie realnych możliwości.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Instytut Analiz Środowiskowych wziął udział w konsultacjach nad nowelizacją wspomnianego rozporządzenia, od kilku miesięcy jesteśmy bowiem na liście podmiotów, którym ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawia projekty do opiniowania. Mieliśmy sporo uwag i jak zawsze kierowaliśmy się dobrem użytkowników odnawialnych zasobów przyrody. Jednocześnie uważamy, że sezon ogórkowy w mediach i zbliżające się wakacje sejmowe służą przeprowadzeniu dobrych zmian w ciszy. Nasze uwagi do rozporządzenia postanawiamy więc ujawnić po zakończeniu wdrażania nowelizacji.

Naszą działalność prowadzimy z datków naszych sympatyków, poświęcając swój wolny czas. Jeżeli nasza działalność przekonuje Cię to wspieraj nas cyklicznie na portalu patronite.pl/IAS albo jednorazową wpłatą na zrzutka.pl/wv5xpm

Foto: Gun Digest Media