Petycja o zachowanie dotychczasowych okresów ochronnych dla ptactwa już w rękach marszałka województwa.

Środowiska antyłowieckie przyjęły taktykę małych kroków. W ubiegłym roku, przy całkowitej bierności zaskoczonych myśliwych, doprowadziły do ograniczenia polowań w małopolskim Zatorze. Wspomniane środowiska, zachęcone sukcesem, w tym roku postanowiły działać z większym rozmachem, i spróbowały ograniczyć polowania w województwie śląskim. Z kontrpropozycją w celu zachowania prawnego status quo i w obronie prawa do konsumpcji dziczyzny, wystąpił Instytut Analiz Środowiskowych. Dzięki mobilizacji środowiska oraz wsparciu ze strony:

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Mirczumet Wydawnictwo

WildMen

Sudecka Ostoja

Brać Łowiecka – miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa

lowiecki.pl

a także dziesiątek kół łowieckich oraz myśliwych i sympatyków łowiectwa, którzy ją udostępnili lub przesłali znajomym, w ciągu kilkunastu dni podpisało się pod nią prawie 3000 osób.

DZIĘKUJEMY!!!

Jest to duży sukces całkowicie oddolnej inicjatywy, która pokazała, że środowisko łowickie i konsumenci zdrowego mięsa potrafią się zjednoczyć żeby skutecznie dać odpór propagandzie. Tym bardziej, że czas na podjęcie działań zbiegł się z wydarzeniem, które absorbuje uwagę i aktywność społeczną w niespotykanym od dawna stopniu – z wojną na Ukrainie.

Poniżej zamieszamy najciekawsze komentarze sygnatariuszy petycji:

Okresy polowań na ptactwo są ustalone przez naukowców, organizacje pseudoekologiczne walczą o pieniądze dla siebie, nie próbują nawet wspierać praw zwierząt hodowlanych i zabijanych w okrutnych warunkach, działania przeciw myśliwym są tylko działaniami dla pieniędzy.

Tomasz Ksciuk (Katowice, 2022-02-26) Skracanie okresu polowań nie jest poparte żadnymi rzetelnymi i obiektywnymi badaniami naukowymi.

Damian Więckowski (Nałęczów, 2022-02-27) Łowiectwo jest to element polskiej cywilizacji i kultury. Ideologiczne manipulacje nie mają żadnego związku z naturą i jej ochroną. Służą wyłącznie zawładnięciem ludzkich umysłów. Służą nietolerancji i niszczeniu demokracji.

Robert Grzeszczyk (Warszawa, 2022-02-27)Łowiectwo stanowi najwyższą ochronę przyrody. Skrócenie okresu polowań na ptactwo łowne spowoduje skrócenie przebywania myśliwych w obszarach obwodów, gdzie występuje ptactwo łowne, a co za tym idzie ochrona ptactwa przed kłusownictwem czy drapieżnikami realnie się zmniejszy. Skrócenie okresu polowań na ptactwo łowne niewątpliwie przyczyni się do spadku liczebności ptactwa, nie tylko łownego. Pamiętajmy iż środowisko, gdzie przebywa ptactwo łowne – np. cieki wodne, obrzeża jezior czy trzcinowiska często zamieszkiwane są także przez inwazyjne gatunki obce IGO – np. jenot czy norka amerykańska – które stanowią największe zagrożenia dla naszych rodzimych ekosystemów.

Piotr Tasarz (Opole, 2022-02-28) Aktualna próba zaostrzania zasad wprowadzonych za pomocą rozporządzenia ministerialnego, przy pomocy lobbowania za zmianami aktów prawa lokalnego, jest próbą złamania osiągniętego porozumienia, podyktowaną wyłącznie pobudkami ideologicznymi inicjatorów petycji.

Krzysztof BOROWSKI (Nowe Miasteczko, 2022-02-28) Sprzeciwiam się działalności osób ,które oprócz numeru swojego konta nie mają nic do zaoferowania innym a pozytywny efekt ich działalności jest żaden.

Piotr Gutowski (Trondheim, 2022-02-28) Jestem zwolennikiem racjonalnej ochrony przyrody, która nie opiera się na emocjach i subiektywizmie. Uznaję gospodarkę łowiecką za element czynnej ochrony przyrody. Uważam także, że należy pielęgnować polską tradycję łowiecką i ochraniać ją przed destrukcyjnymi działaniami przeciwników łowiectwa.

Mariola Klimek (Rawa Mazowiecka , 2022-02-28) Uznaję racjonalne rację przedstawione w petycji. Przyroda winna być zarządzana w oparciu o wiedzę naukową, a nie ideologię.

Jacek Seniów (Wrocław , 2022-03-01) Nie zgadzam się na tworzenie prawa po wpływem emocji i nacisków grup nie znających przedmiotu, w sprawie którego lobbują.

Dariusz Dudkiewicz (Budy, 2022-03-01)Zmiana okresów ochronnych nie ma żadnego naukowego ani racjonalnego uzasadnienia Maciej Hoffmann (Szamotuły, 2022-03-01) Środowiska aktywistów, którzy nie mają kompletnie żadnej wiedzy dotyczącej łowiectwa od lat dążą do zniszczenia łowiectwa. Kierują się jedynie swoją ideologią, nie zdając sobie sprawy z możliwych konsekwencji swoich działań.

Wiktoria Kościelniak (Blizne Łaszczyńskiego , 2022-03-01) Nie ma zgody na ekoterroryzm i zakłamywanie faktów.

Zdzisław Guzy (Tarnów , 2022-03-04) Jestem sokolnikiem. Brak możliwości polowania na ptactwo równa się zniszczeniu Sztuki łowów z przysposobionymi do polowania ptakami łowczyni, objętej przez UNESCO jako niematerialne, światowe i krajowe dziedzictwo ludzkości. Dla garstki Polskich sokolników (zajmuje się tą dziedziną około 150 osób ) będzie to zniszczenie wielowiekowej sztuki i tradycji, z której zarówno kiedyś jak i współcześnie możemy być dumni.

Rafał Kruk (Kębłowo, 2022-03-04) Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska i gwarantuje zachowanie bioróżnorodności. Pozdrawiam. Darz bór.Mariusz Sobieszek (Świerczyna, 2022-03-04)Proponowane zmiany są wymierzone w polowania, które są sposobem pozyskania zdrowej dziczyzny dla polskich rodzin.

Piotr Jędral (Warszawa, 2022-03-04)Łowiectwo, a w tym polowanie na pióro to nieodłączny element naszej tradycji popieram petycję.

Sławomir Urbaniak (Warszawa, 2022-03-04)Zakazy z poparcia niekompetentnych zawodowych obrońców przyrody są złe i złe służą przyrodzie.

Mirosław Gniado (Świerklany, 2022-03-04)Jestem profesjonalista i lubię zdrowe mięso jakim jest dziczyzna Sylwester Stasiak (Bełchatów, 2022-03-04)Mam rozum.

Damian Gawlik (Radom, 2022-03-04) Jem tylko zdrową dziczyznę. Robert Malarczyk (Jedlnia Letnisko, 2022-03-05)Działania organizacji vegańskich odbieram jako nachalne narzucanie reszcie społeczeństwa swojej ideologii. Na szkodę m.in polskiego rolnictwa i nie tylko. Wbrew zasadom tolerancji i demokracji.

Marcin Kociszewski (Lućmierz, 2022-03-06)Jem zdrową naturalną żywność i nie godzę się na dyktat ideologicznej mniejszości. Ideologa już mamy na świecie – Putina!

Jakub Kliś (Baranowo , 2022-03-06)Nie zgadzam się z ideologicznym podejściem do tematu oraz narzucania mi woli i przekonań środowisk wegańskich i wegetariańskich.

Radek Rola (Mętów, 2022-03-06) Czesi z łowiectwa uczynili zabytek narodowy i nikt nie kwestionuje rozważnej eksploatacji łowieckiej dzikiej zwierzyny. W Polsce szaleństwo pomysłów domorosłych ekologów nie zna granic. Ile te grupy dokładają się do utrzymania równowagi w przyrodzie? Wkład myśliwych jest jasny i policzalny. To z myśliwymi należy się liczyć.

Leszek Paliga (Gniazdów , 2022-03-07) Sam chcę być myśliwym i karmie dzieci i rodzinę zdrowym mięsem Darz Bór Krzysztof Borucki (Rogóźno , 2022-03-08) Uważam że polowanie jest nieodzownym elementem społeczeństwa.

Kamil Jankowski (Grudziądz , 2022-03-08) Ponieważ jestem świadomym przyrodnikiem.

Jarosław Borowski (Kamieniec Wrocławski, 2022-03-09) Polowanie na kaczki oraz pozostałe pióro umożliwia treningi psów ras myśliwskich. Zabrano już wcześniej wyżłom wiosenne polowanie na słonki. Darz bor.

Krzysztof Bartkowiak (Przybyszewo , 2022-03-10) Sprzeciwiam się próbom prawnego sankcjonowania niezweryfikowanych naukowo twierdzeń stanowiących w istocie ideologicznie motywowane działanie zmierzające do narzucenia określonego światopoglądu.

Krzysztof Grochalski (Czeladź, 2022-03-10) Jestem myśliwym i przyrodnikiem. Uczestniczę we wszystkich możliwych programach ochronnych i przyrodniczych, a ornitologia jest moją pasją. Pomysł skrócenia sezonów, czy odebranie możliwości polowań na ptactwo nie jest absolutnie żadną próbą ratowania rzadkich gatunków, a jedynie częścią ideologicznej walki z łowiectwem w tym kraju. Żaden gatunek w Polsce nie wyginął w wyniku polowań, ale przez degradację biotopów i nie spotykaną w dziejach ilość drapieżników (a u nas obecnie zwłaszcza ), czego przykładem są gatunki nie będące obiektem polowań. To tzw. ochrona bierna, która jest u nas najczęściej stosowana jest po części przyczyną regresu wielu gatunków. Dajcie spokój myśliwym i przestańcie niszczyć polską tradycję. Nie w tej tylko kwestii zresztą.

Adam Kolator (Balinka, 2022-03-11) Jestem myśliwym i rolnikiem. Chcę spożywać zdrowe mięso, i ograniczać szkody w uprawach rolniczych.

Hubert Kramarz (Glinik , 2022-03-12)Chcę się zdrowo odżywiać.

Tomasz Kostrzewa(Łowicz, 2022-03-12) Nie dajmy się zmanipulować populistom z miast co chcą tworzyć naturę na wsi za pomocą komputera.

Krzysztof Giziński (Kazuń Nowy, 2022-03-12) Chce dostępu do świeżej dziczyzny. Jestem myśliwym i nie zgadzam się na skrócenie okresu polowań oraz manipulacje przez organizacje propagujące weganizm.

Jarosław Michulec (Kiekrz, 2022-03-13) Nie zgadzam się z głupimi pomysłami. Od zawsze człowiek polował. Dzięki polowaniom na kaczki czy bażanty mamy dostęp do najzdrowszego mięsa a pozyskanie ptactwa łownego jest znikome.

MACIEJ BAŁANDA (Jarosław, 2022-03-13) Lubie jeść dziczyznę. To naturalne, ekologiczne i zdrowe mięso. Sytuacja kaczek i innego ptactwa łownego nie jest w Polsce zagrożona i nie widzę powodów, aby zakazywać polowań na nie z powodu fanaberii niestabilnych emocjonalnie miłośników zwierząt.

Michał Szramka (Zalesie, 2022-03-13) Nie może być zgody na eko terroryzm polityczny i społeczny. Łowiectwo jako nieodłączny element przyrody i kultury w Polsce musi trwać.

Marcin Dittmann (Gdańsk, 2022-03-13)Żyję w kraju w którym od kilkunastu lat podstępnie, po cichu ograniczane są podstawowe prawa wolnościowe społeczeństwa. Podpisanie tej petycji jest moim protestem przeciw w/w ograniczeniom, zanim będzie za późno. Tak jak to ma miejsce w Rosji, Białorusi, Korei Płn, wszystkich krajach arabskich. Pozbycie obywateli ich praw zawsze prowadzi do dyktatury, następnie faszyzmu i wielkich tragedii narodów wciągniętych w wojny. STOP OGRANICZANIU SWOBÓD OBYWATELSKICH!!!!

Bogdan Kidacki (Rzeszów, 2022-03-13)Podpisuję ponieważ, dobra kondycja polskiej fauny i flory nie jest mi obojętna.

Przemysław Piaścik (KARWIK, 2022-03-13) Jestem sokolnikiem i polowanie na ptactwo łowne jest niezbędne do utrzymania zdrowej psychiki ptaków drapieżnych. Polujące sokoły chętniej przystępują do lęgów w warunkach hodowlanych, co pozwala na prowadzenie projektów reintrodukcji.

Adrian Karasiewicz (Jasienica, 2022-03-14)Zgadzam się z powyższymi argumentami, uważam, że jest to kolejny przykład ideologicznej i emocjonalnej walki z łowiectwem. Proszę temu nie ulegać. Łowiectwo jest dla nas ważne, jest polskie. Zwalczanie łowiectwa to zwalczanie pewnego istotnego stylu życia, który zanika, a który, Boże uchowaj, może okazać się bardzo ważny w czasie kryzysu. Umiemy zadbać o siebie i o innych, umiemy strzelać, umiemy zdobyć żywność. Proszę o tym pomyśleć. Walka z łowiectwem to walka z zanikającą kompetencją społeczną, z niszą, która kultywuje tradycję i unikalny, ale jakże ważny styl życia. Darz Bór!

Jędrzej Wasilewski (Poznań, 2022-03-14)Chcę jeść zdrowo.

Bernadetta Chudzikowska -Łaś (Wrocław, 2022-03-14)Uważam, że dość już bierności ze strony myśliwych.

Jan Fiedorczuk (Korsze, 2022-03-14)Jestem przeciwny kolejnym ograniczeniom którymi obejmowani są myśliwi.

Dawid Kawiński (Wyśmierzyce, 2022-03-14)Jako myśliwy i kynolog sądzę że już zbyt wiele zostało nam zabronione. Musimy walczyć aby zapędy osób nam nie przychylnych, nie pozbawiły nas kolejnej cząstki łowiectwa.

Piotr Adamczyk (Wilkanowo, 2022-03-14)Podpisuję ponieważ chcę jeść zdrowe i bardzo dobre mięso oraz dbać o odpowiednią ilość danego gatunku zwierzyny.

Szymon Janus (Mirosławiec , 2022-03-14) Nienawidzę ograniczania moich podstawowych praw wyboru tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie niż ja i głośniej krzyczy!!!

Janusz Slowinski (Mierzęcice, 2022-03-14)Lubię zdrowe mięso, a głupoty i ignorancji nie.

Jakub Slopnicki (Jastrzebie-Zdroj, 2022-03-17)Jestem obywatelem tego kraju. I nie zgadzam się z tym co tu się wyprawia!!!!!!

Marcin Zdon (Busko – Zdrój , 2022-03-17)Łowiectwo to sposób na utrzymanie bioróżnorodności!

Arkadiusz Piekarski (Komorów , 2022-03-17)Polowanie na kaczki i inne ptaki znajdujące się na liście gatunków łownych jest jedną z niewielu możliwych form polowania z ptakami łowczymi używanymi przez sokolników.

Piotr Szymański (Wrocław, 2022-03-17)