Nauczyciel nienawiści – nie odpuszczamy.

W marcu informowaliśmy o interwencji naszej Fundacji w związku z wypowiedziami nauczycielki, która publicznie nazwała myśliwych “zwyrolami”, a nie ludźmi, i zadeklarowała, że powie to wszędzie, nawet przed sądem.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Biorąc pod uwagę, że takie zachowanie stoi w jawnej sprzeczności z obowiązkami zawartymi w art. 6 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, zwróciliśmy się w pierwszej kolejności o interwencję do dyrekcji szkoły podstawowej, w której jest ona zatrudniona. Ponieważ przez okres prawie miesiąca nie otrzymaliśmy odpowiedzi, uznaliśmy że nie powinniśmy dłużej czekać, a nie wolno sprawy tak zostawić, bo odpuszczanie sprawcom i chowanie głowy w piasek wyrządziło myśliwym i łowiectwu już wystarczająco wiele złego.

Z tego powodu w dniu dzisiejszym Instytut Analiz Środowiskowych skierował oficjalną skargę do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pod którego nadzór podlega szkoła zatrudniająca siejącą nienawiść do myśliwych nauczycielkę.

Oczekujemy od władz oświatowych niezwłocznego zajęcia się sprawą, zwłaszcza że zachodzi obawa, że właścicielka profilu zajmuje się edukacją wczesnoszkolną, a tego rodzaju wypowiedzi mogą mieć destrukcyjny wpływ na psychikę dzieci, zwłaszcza w tak newralgicznym okresie rozwoju, kiedy kształtują one swoją postawę moralną oraz empatię do drugiego człowieka.

Uważamy, że umieszczanie w przestrzeni ogólnodostępnej tego rodzaju dehumanizujących wpisów, które mogą skutkować eskalacją przemocy, jest tym bardziej naganne, gdy czyni to pedagog i wychowawca, mający być wzorem dla dzieci i młodzieży