List w sprawie posiedzenia komisji senackiej na temat okresowych badań myśliwych

W nocy na skrzynkę Instytutu Analiz Środowiskowych napisał myśliwy, zdenerwowany przebiegiem prac nad ustawą, która miała zlikwidować zapis o cyklicznych badaniach posiadaczy pozwoleń na broń do celów łowieckich.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Za zgoda autora, postanowiliśmy opublikować jego list, uznając, że w sytuacji, kiedy ZG PZŁ zastanawia się nad tym jak wydać kilka milionów na obchody jubileuszu, a NRŁ stara się kolejny raz skomplikować myśliwym życie zmieniając zasady selekcji, głos szeregowych członków Związku powinien wreszcie głośno wybrzmieć:

Witam Szanowną Brać Łowiecką, Koleżanki i Kolegów! Wszyscy oczekiwaliśmy, że zostanie zniesiony obowiązek badań co 5 lat. Aktualnie ustawa jest w Senacie i zaliczyła już 3 komisje z czego: Komisja Budżetu i Finansów Publicznych wnosi o całkowite odrzucenie tejże ustawy, na Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności wniosek nie został poparty ani odrzucony, a na Komisji ustawodawczej senatorowie zagłosowali za odrzuceniem zmiany ustawy o broni i amunicji, która zawiera zapis o zniesieniu dla nas badań, Teraz, we wtorek, odbędzie głosowanie plenarne Senatu i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zapis na który tak bardzo liczymy zostanie odrzucony. Stawiam pytania i żądam odpowiedzi: dlaczego na tej ostatniej Komisji byli obecni nasi oponenci i zabierali tam głos, a nie było żadnego myśliwego? Dlaczego nikt z naszych władz oraz przedstawicieli nie był tam obecny aby użyć w tej sprawie mocnych argumentów? Gdzie był wtedy Zarząd Główny? Gdzie było prezydium NRŁ? Gdzie byli członkowie NRŁ i komisji problemowych NRŁ? Dlaczego zabierają głos w sprawach mało poważnych, a teraz gdy są naprawdę potrzebni ich nie ma? Pokazują nam tym samym, że naprawdę mają nas gdzieś!

A jakie jest Wasze zdanie? A może powinien powstać oddolny zespół, który monitorowałby ważne dla myśliwych zagadnienia legislacyjne i zabierał głos niezależnie od władz PZŁ?