Kolejny sprawca na celowniku Policji.

Właśnie otrzymaliśmy kolejną informację o wszczęciu postępowania karnego. Tym razem wobec facebookowicza, który nawoływał do strzelania do myśliwych. Takie działanie wyczerpuje znamiona przestępstwa i dlatego postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby doprowadzić sprawcę pod sąd.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Internetowi hejterzy myśliwych jeszcze niedawno mogli czuć się całkowicie bezkarni. Obecnie jednak Instytut Analiz Środowiskowych dokłada wszelkich starań, by ten stan rzeczy się zmienił.

Nawoływanie do zabójstwa to jeden z najczęściej przewijających się typów wpisów hejterskich wymierzonych w myśliwych, ustępujący jedynie mowie nienawiści i zwykłemu, ordynarnemu obrażaniu ludzi. Przyzwolenia na taki stan rzeczy prowadzi do niebezpiecznej eskalacji wrogości.

Niezależnie od tego kim jest osoba lub osoby, wobec których kierowane są tego typu słowa, czyn taki jest przestępstwem i nie powinno być dla niego przyzwolenia. Rasizm, ksenofobia i inne przejawy braku tolerancji są naruszeniem praw człowieka. Nie można przechodzić koło nich obojętnie, bo jak pokazuje historia- w takich sytuacjach bierność prowadzi do tragedii.

#stopekonienawiści

#venatofobia