Kolejny atak na dyrektora warszawskiego zoo – IAŚ reaguje

W ostatnich dniach Michał Stasiak, przewodniczący poznańskiego koła Partii Zieloni, znany z porównania dra Andrzeja Kruszewicza, dyrektora warszawskiego zoo, do pedofila (w sprawie czego nasza Fundacja składała stosowne zawiadomienie: https://www.facebook.com/InstytutAnalizSrodowiskowych/posts/166791388221214 ), kolejny raz stara się podważyć autorytet naukowca.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Tym razem wypowiedź Michała Stasiak dotyczy głośnej w naszym kraju sprawy pumy Nubii. Dr Andrzej Kruszewicz skrytykował pomysł oddania Nubii pod opiekę poznańskiego ZOO. Placówka zarządzana przez Ewę Zgrabczyńską (znaną z bardzo emocjonalnego podejścia do zarządzania populacją dzików w Polsce) straciła status członka stałego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów EAZA z powodu naruszania międzynarodowych zasad.

Dr Andrzej Kruszewicz w swojej opinii zwraca uwagę na przywiązanie Nubii do jej opiekuna oraz konieczność uwzględnienia więzi emocjonalnej łączącej zwierzęta udomowione i ich opiekunów. Każde zwierzę, które łączy szczególna więź z opiekunem, w przypadku rozłąki cierpi i przeżywa silny stres.

Michał Stasiak z jakiegoś powodu stara się usilnie deprecjonować opinię dra Andrzeja Kruszewicza, wytykając mu posiadanie uprawnień łowieckich. W swojej wypowiedzi dużo miejsca poświęca także podkreślaniu, iż dr Andrzej Kruszewicz jest orędownikiem polowań z łukiem. Trudno zrozumieć logiczne powiązanie sprawy Nubii z obecnie zakazaną w Polsce formą polowań – wszak nikt Nubii nie chce odstrzelić. Jednocześnie należy wskazać, że dr Andrzej Kruszewicz ma takie samo prawo jako obywatel RP do wypowiadania się na temat legalizacji polowań z łukiem, jak politycy partii Zielonych, którzy otwarcie opowiadają się za legalizacją rekreacyjnego użytkowania marihuany. Innymi słowy nawoływanie do zmiany prawa nie jest w żadnym wypadku przestępstwem.

Kolejne ataki na osobę dra Andrzeja Kruszewicza (jak i na myśliwych ogólnie) pokazują, że Michał Stasiak jest pozbawiony tolerancji, otwartości na inność, różnorodność oraz wolność światopoglądową.

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>