Jedziemy na protest – jak się przygotować, gdzie się spotykamy?

Koleżanki i koledzy,
wspólny protest, który odbędzie się 6 marca 2024 r. w Warszawie, będzie największym spotkaniem myśliwych w historii polskiego łowiectwa. Jest to zupełnie oddolna inicjatywa środowiska myśliwych, o charakterze całkowicie apolitycznym. Protestujemy przeciwko lekceważeniu strony społecznej przez Ministra Środowiska i planom zamachu na nasz styl życia, pasję i wartości.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Choć spotykamy się tego samego dnia i w tym samym miejscu z rolnikami, solidaryzując się z nimi, to nasze postulaty są wyrazem naszych własnych poglądów i interesów. Ze względów formalnych nasza demonstracja zgłoszona została jako oddzielny protest myśliwych.

Przypominamy:

  1. W zgromadzeniach nie mogą uczestniczyć osoby posiadające przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały lub narzędzia.
  2. Nie spożywamy alkoholu przed demonstracją i nie dopuszczamy do udziału w niej osób będących pod jego wpływem. Wszyscy uważamy na prowokatorów i nie dopuszczamy do jakichkolwiek aktów agresji, także słownej.
  3. Obowiązują stroje jak na dobrą zbiorówkę, w szczególności pomarańczowe kamizelki i kapelusze. Nie zabieramy psów ani futerałów. Mile widziane sygnałówki i banery.
  4. Autokary i inne samochody należy oznaczyć poprzez umieszczenie za przednią szybą logotypu protestu oraz kartki z dużą literą M, co pozwoli Policji kierować je na właściwe parkingi.
  5. Autokary zatrzymują się pod Muzeum Narodowym, gdzie wysiadają myśliwi i pieszo przechodzą pod Sejm (około 500 metrów). Następnie autobusy przejeżdżają na parking pod PGE.
  6. Protest zaczyna się o godz. 11.00, ale na miejsce należy przybyć wcześniej z uwagi na zapowiadane blokady dróg. Pikieta będzie trwała do godziny 15.00.
  7. Podczas protestu wręczymy petycję o odwołanie władz Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz postulaty, których spełnienia domagamy się od rządzących wraz z projektem ustawy przywracającej samorządność Polskiemu Związkowi Łowieckiemu.
  8. Hasła do skandowania:

,,Wspólna sprawa!”

,,Dorożała, miarka się przebrała!”

,,Czapką, kijem, pastorałem, przegonimy Dorożałę!”

#WSPÓLNASPRAWA

Społeczny Komitet Protestacyjny ,,Wspólna sprawa”