IAŚ o Zielonym Ładzie.

W dniach 6-7 września odbyło się XIX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów oraz Konferencja: Głos Gmin Wiejskich. Dzięki zaproszeniu organizatorów, reprezentant Instytut Analiz Środowiskowych miał okazję wystąpić w charakterze prelegenta podczas panelu dyskusyjnego zatytułowanego: „Akceleracja nowej ekologii vs rozwój rolnictwa – jeszcze dla człowieka czy już przeciwko niemu?”, w ramach którego wspólnie z przedstawicielami Śląskiej Izby Rolniczej, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Wójtem Gminy Korycin, analizowaliśmy konsekwencje jakie pociągnie wprowadzenie w życie tzw. „Zielonego Ładu”, który funduje nam UE.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Określenia takie jako eko, naturalny, fit czy bio, robią dziś zawrotną karierę. Każdy chce żyć zdrowo i ekologicznie. Nie wolno jednak zapominać, że ekologia to nauka o całości oddziaływań pomiędzy organizmami. Postawa eko- nie wyraża się więc w piciu sojowego latte ani diecie wege, lecz w umiejętności brania z darów odradzającej się przyrody tyle ile można, bez naruszenia źródła tych bogactw.

Jako Instytut Analiz Środowiskowych popieramy politykę pro-ekologiczną, ale stanowczo sprzeciwiamy się ideologizacji tego pojęcia, w imię czego, bez naukowych argumentów, tworzy się kolejne przeszkody i narzuca kontrybucje za prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa, łowiectwa czy rybołówstwa.

W zmienionym przez człowieka i na jego potrzeby otoczeniu, prowadzenie zrównoważonego rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybołówstwa, nie tylko mnie stanowi zagrożenia dla przyrody, a wielu wypadkach jest po prostu konieczne dla zachowania jej stabilnej bioróżnorodności.