Hejter doprowadzony pod sąd – pokrzywdzona opowiada swoją historię

Jesienią przedstawialiśmy historię Kingi – diany, która na skutek pomówień hejterskiego profilu Ludzie Przeciw Myśliwym, padła ofiarą gróźb, w których straszoną ją oblaniem kwasem i pobiciem do nieprzytomności.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Instytut Analiz Środowiskowych natychmiast zapewnił pokrzywdzonej pomoc prawną i doprowadził do wszczęcia dochodzenia przez Policję.

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że sprawca gróźb został ustalony, a prokuratura wniosła przeciwko niemu akt oskarżenia. Aktualnie sprawa toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Żywcu, ponieważ jako oskarżyciel posiłkowy, nie mogliśmy się zgodzić na to, aby sprawca wykręcił się do odpowiedzialności jedynie grzywną w wysokości 600 zł, jaką zaproponowano w wyroku nakazowym.

Dziś Kinga opowiada swoją historię w materiale w wideo, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. Chcielibyśmy, żeby ta opowieść niosła nadzieję dla tych myśliwych, którzy jeszcze niedawno wątpili w to, że walka z mową nienawiści skierowaną wobec polujących jest z góry skazana na porażkę.

Przede wszystkim jednak ta opowieść winna być przestrogą dla hejterów, którzy myślą, że są bezkarni w internecie.

Być może w końcu też pewne osoby odpowiedzialne za wieczne nakręcanie nienawiści wobec myśliwych zreflektują się i zaprzestaną tego procederu, chyba, że zwyczajnie w świecie popierają stosowanie wobec młodych kobiet gróźb pobicia, oblewania żrącymi chemikaliami czy też gwałtu, tylko dlatego, że nie wyznają ich ideologii.

Jeśli podobnie jak Kinga padłaś lub padłeś ofiarą zielonego hejtu skontaktuj się z nami – Fundacja Instytut Analiz Środowiskowych zrobi wszystko co w swojej mocy, aby Twój prześladowca stanął przed sądem.

Dlatego też wszystkich naszych sympatyków prosimy o wsparcie. Wspierając IAŚ pomagasz w walce z zieloną nienawiścią!

https://zrzutka.pl/py7vd8

#stopekonienawiści

#venatofobia