Diety wegańska i wegetariańska mogą powodować niedorozwój mózgu, spadek ilorazu inteligencji i pogorszenie zdrowia psychicznego

Naukowcy z wielu renomowanych ośrodków akademickich na świecie, dowodzą, że diety bezmięsne mogą być bardzo niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju mózgu płodów, niemowląt, dzieci i młodzieży (zdrowie.rp.pl „Wegetarianizm może być szkodliwy dla rozwoju mózgu, inteligencji i zdrowia psychicznego”). Ich stosowanie może skutkować między innymi zaburzeniami mielinizacji szlaków nerwowych co prowadzi do zmniejszenia sprawności intelektualnej, w tym zdolności poznawczych, pamięci operacyjnej i ilorazu inteligencji. Badania wykazały, że deficyty intelektualne nabyte w dzieciństwie nie mogą być nadrobione w późniejszym okresie i manifestują się problemami szkolnymi i społecznymi narażonych dzieci. Również osoby dorosłe po przejściu na dietę wege są zagrożone obniżeniem sprawności intelektualnej. Wiele badań dowiodło, że weganie i wegetarianie mają słabsze zdrowie psychiczne w porównaniu do omnitarian. Niepełnowartościowe diety skutkują zwiększoną zapadalnością na depresje, stany lękowe, częściej prowadzą do samookaleczeń i prób samobójczych.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>


Obserwacje naukowców potwierdzają się w praktyce. Jednym z najtragiczniejszych przykładów wegefanatyzmu jest śmierć z niedożywienia osiemnastomiesięcznego chłopca. Dziecko było karmione przez matkę wegankę owocami (bananami, rambutanami, awokado i mango) i tylko dokarmiane piersią. Sąd Stanu Floryda w USA uznał matkę za winną morderstwa syna i 29.08.2022 roku skazał ją na karę dożywotniego więzienia. Zarówno chłopiec jak i jego matka są ofiarami weganizmu, ideologii głoszonej przez aktywistów, którzy sami mogą być ofiarami wegańskiej diety i nie rozumieją, że narażają zdrowie a nawet życie innych. Najwyższy czas aby w przestrzeni publicznej na temat diet przestały wypowiadać się niekompetentne osoby, choćby miały status parlamentarzysty. Z uwagi na przerażające skutki społeczne ich wypowiedzi powinny wykazywać więcej szacunku dla nauki. Informujemy, że najlepszym źródłem wiedzy z zakresu zdrowego żywienia są wyniki badań naukowych i budowane na ich podstawie żywieniowe rekomendacje medyczne. Aktualna rekomendacja Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk mówi „ ….. Podstawą prawidłowego żywienia dzieci jest wykorzystywanie żywności ze wszystkich grup – produkty zbożowe, mleko i jego przetwory, mięso, ryby, jaja, warzywa, owoce, tłuszcze. …..”.

foto: saltwire