Czy z terrorystami warto rozmawiać?

Jak informuje Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe, ścieżka turystyczna, trasa rowerowa i konna biegnąca w sąsiedztwie obozu Kolektywu Wilczyce, na skutek chuligańskiej działalności, jeszcze nieustalonych osób zostaje zamknięta.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Banerami zatkany został przepust, w wyniku czego spiętrzona woda doprowadziła do rozerwania przepustu, część drogi została przekopana, wkopano prowizoryczne słupy z drewna i ułożono barykadę mającą blokować przejazd tą drogą.

Koszt naprawy wstępnie Nadleśnictwo oszacowało na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bezsensowny dodatkowy wydatek obciąży kosztami Nadleśnictwo Stuposiany, które sfinansuje naprawę zniszczeń ze sprzedaży drewna.

Zbliża się weekend majowy, jak co roku spodziewano się wielu chętnych do odwiedzenia zagrody pokazowej żubrów i amatorów górskich spacerów. Niestety obecnie szlak jest zablokowany, a skala zniszczenia drogi nie pozwala na zapewnienie przez Nadleśnictwo Stuposiany bezpieczeństwa chętnych do skorzystania z oferty turystycznej w tej części Nadleśnictwa. Powyższym aktem wandalizmu egoistycznie zablokowano dostęp do lasu turystom, utrudniono pracę służbom państwowym i ratunkowym. Droga była bowiem wykorzystywana przez Straż Graniczną patrolującą wschodnią granicę Unii Europejskiej i GOPR ratujący z opresji turystów w górach.

Niestety jak w wielu przypadkach wcześniej pobłażanie ekoaktywistom prowadzi do niszczenia mienia i związanych z tym kosztów, które muszą pokryć wszyscy obywatele.

Źródło grafiki: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2862654793983569&id=1981761212072936