Czy Klaudia Jachira dotrzyma obietnicy i zrzeknie się immunitetu? Sąd za nazwanie myśliwych sadystami.

Instytut Analiz Środowiskowych od początku swojej działalności zakładał, że będzie się przeciwstawiał szarganiu dobrego imienia myśliwych. Bez względu na pozycje i stanowisko zajmowane przez osobę obrażającą wielopokoleniowe dziedzictwo łowiectwa uważamy, że czyn taki powinien się spotkać z reakcją środowiska uznającego prowadzenie gospodarki łowieckiej za wartościowe i konieczne. Kłamstwo zaś, jeśli zostanie udowodnione, powinno zostać sprostowane. Wypowiedziane z trybuny sejmowej słowa: „Trzeba pamiętać, że myśliwi nie zabijają dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję i tego sadyści chcecie uczyć własne dzieci.” sprawiają, że proces posłanki Klaudii Jachiry jest precedensowym z kilku względów:

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

  • Dotyczy wygłaszania mowy nienawiści z trybuny sejmowej,
  • posłanka dopuściła się szerzenia nienawiści z powodu skorzystania grupy obywateli ze swoich uprawnień – zgłoszenia inicjatywy ustawodawczej,
  • dotyka kwestii ponoszenia odpowiedzialności za słowa przez osobę obdarzoną immunitetem,
  • rozstrzygnie, czy pokrzywdzonym mogą zostać uznane osoby, które przynależą do grupy społecznej obrażanej jako zbiorowość,
  • w szerszym aspekcie dotyka konstytucyjnego prawa rodziców (myśliwych) do wychowywania swoich dzieci w zgodnie z własnymi przekonaniami (Art. 48 Konstytucji).

Kiedy Instytut Analiz Środowiskowych rozpoczynał przedsięwzięcie mające na celu wyciągnięcie odpowiedzialności za skandaliczne słowa:

Pani poseł Klaudia Jachira za pośrednictwem swojego profilu na portalu Facebook zapowiedziała, że chętnie stanie przed sądem:

Nasz Instytut swoją dotychczasową rolę spełnił – z okazji Dnia św. Huberta złożyliśmy w sądzie pozew. Niestety Pani poseł od słów do czynów nie przeszła. Aby mogła “chętnie opowiedzieć przed sądem jakie są fakty” musi zrzec się immunitetu poselskiego, czego jak dotąd nie uczyniła. Aby przypomnieć posłance Jachirze o jej obietnicy, do Sejmu skierowaliśmy pismo z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności (pozbawienie immunitetu):

Czy posłanka Klaudia Jachira dotrzyma obietnicy i zechce dobrowolnie stawić się przed sądem? Czy w sprawie pozbawienia jej immunitetu będzie musiało się odbyć głosowanie całej izby parlamentu? Nie będziemy zaskoczeni gdy w życie zostanie wcielony ten drugi scenariusz. Środowiska antyłowieckie są niezwykle chętne do wypowiadania słów szerzących nienawiść wobec myśliwych. Dotrzymywanie słów, a tym bardziej ponoszenie za nie odpowiedzielności, przychodzi im już dużo trudniej.

ARCHIWUM SPRAWY

Pozew:

List Adwokacki:

Odpowiedź Sejmu, aby uchylić immunitet konieczny jest pozew:

Występujemy po raz pierwszy do Marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności sądowej posłanki Klaudii Jachiry: