Czy „miłość” do zwierząt wyłącza karalność przestępstw?

Instytut Analiz Środowiskowych po raz kolejny broni myśliwych przed grożbami i nienawiścią.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Pani Alicja stała się ofiarą mowy nienawiści sprowokowanej postem dotyczącym jej aktywności łowieckiej, opublikowanym na profilu „Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym” na facebooku. Nasze działania w tej sprawie zainteresowana opisywała w poniższym materiale filmowym:

Na skutek interwencji IAŚ postanowienie o o umorzeniu dochodzenia zostało uchylone i wszczęte ponownie. Niestety druga odsłona dochodzenia znowu przyniosła efekt w postaci umorzenia. Na uwagę zasługuje kuriozalne uzasadnienie tej decyzji. Policja pod nadzorem prokuratury twierdzi, że:

Nie zasługuje na ściganie działalność przestępcza motywowana miłością do zwierząt i wsparta dotychczasową niekaralnością,jeśli mimo grożenia śmiercią i wywoływania fali nienawiści myśliwy nie porzucił swojej działalności łowieckiej… to w zasadnie nic złego się nie stało.

Oczywiście nie zgadzamy się z taką pobłażliwością organów ścigania i dlatego na wspomnianą decyzję złożyliśmy zażalenie do sądu. Za pierwszym razem udało nam się wymóc przeprowadzenie przez policję odpowiednich czynności, tym razem mamy nadzieję doprowadzić do zmiany jej toku rozumowania i poważnego potraktowania grożenia śmiercią, organizowania zmasowanych akcji hejterskich i wykorzystywania prywatnych materiałów pokrzywdzonej w celu wyrządzenia jej szkody.

Niestety niniejsza sprawa utwierdza nas w przekonaniu, że myśliwi są mniejszością wobec której istnieje największe przyzwolenie ( także ze strony organów państwa) na nękanie. Instytut Analiz Środowiskowych w swoim działaniu jako priorytetowe traktuje zadanie zwalczania tych tendencji, tak w ujęciu systemowym jak i w wykonaniu hejterskich profili, których administratorzy, grając na emocjach, sieją mowę nienawiści i wyłudzają od internautów środki finansowe rzekomo przeznaczone dla zwierząt.

Dokumentacja tej sprawy znajduje się w sekcji grafika.

Wcześniejsze wpisy w tej sprawie:

https://www.facebook.com/InstytutAnalizSrodowiskowych/posts/229444425289243

https://www.facebook.com/InstytutAnalizSrodowiskowych/posts/257432089157143

Wesprzyj nas w walce ze szkalowaniem myśliwych: https://zrzutka.pl/z/wsparcieias

#stopekonienawisci

#venatofobia