Bronimy prawa do własnej diety! Petycja.

Grupa przeciwników łowiectwa, która ostentacyjnie uzurpuje sobie prawo do decydowania o diecie innych, po raz kolejny usiłuje tylnymi drzwiami ograniczyć okresy polowań. Wykorzystując ustawową możliwość miejscowego skracania okresów polowań, starają się przekonać Marszałka Województwa Śląskiego, aby skrócił czas polowań na ptactwo łowne w całym województwie.Zaślepieni ideologiczną walką, nie zwracają przy tym uwagi, że podobne działania w innych krajach przyniosły wielomilionowe straty w rolnictwie i obecnie kończą się zagazowywaniem tysięcy gęsi, ani tym że obecne okresy polowań zostały ustalone w oparciu o wiedzę naukową i uzgodnione z Państwową Radą Ochrony Przyrody. Jesteśmy świadomi, że taka taktyka małych plasterków, która ma na celu uprzykrzenie życia zwolennikom zdrowej diety mięsnej i myśliwym, jest poligonem doświadczalnym do szerszych działań. Wczoraj Zator, dzisiaj już Śląsk, jutro cała Polska. W związku z tym, w imieniu przyrodników, myśliwych, rolników i wszystkich innych osób, które kochając przyrodę cenią sobie dziczyznę, jako źródłowo zdrowiej żywności, przygotowaliśmy petycje o zachowanie obecnych przepisów, które są efektem racjonalnego kompromisu:

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

https://www.petycjeonline.com/sprzeciw_wobec_wprowadzaniu_zmian_w_okresach_ochronnych_dla_ptakow?fbclid=IwAR0be5APLx7r_Jd1-FWnwfI375d82Lu3rNsu4AzDWgqW840U0CzVtpq_Dx4

Zdajemy sobie sprawę, że Wasza uwaga jest obecnie skupiona na wydarzeniach związanych z konfliktem toczącym się na terenie wschodniego sąsiada Polski. To zrozumiałe. Nie my jednak wybraliśmy czas, w którym podjęto próbę skrócenia okresu polowań na ptaki łowne, niwecząc funkcjonujący od minionego roku kompromis. Naszym obowiązkiem jest zawsze reagować na nietrafne i szkodliwe inicjatywy wrogów prawa do korzystania z odnawialnych zasobów przyrody, w tym z możliwości spożywania dziczyzny.Dlatego ponawiamy apel o podpisywanie petycji:

https://www.petycjeonline.com/sprzeciw_wobec_wprowadzaniu…

Na chwilę obecną przegrywamy na ogromną skalę, co widać na zamieszczonej grafice!O petycji poinformowaliśmy Zarząd Główny PZŁ oraz zarządy okręgowe na terenie województwa śląskiego – w Katowicach i Częstochowie, oczekujemy ich wsparcia.