ASF w Niemczech.

W powiecie Emmendingen po raz pierwszy wykryto afrykański pomór świń w Badenii-Wirtembergii. Według Systemu Informacji o Chorobach Zwierząt Instytutu Friedricha-Loefflera zwierzę, u którego stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność ASF, to świnia domowa. Emmendingen znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Fryburga i od granicy francuskiej. Według Systemu Informacji o Chorobach Zwierząt, główny obszar występowania choroby znajduje się wokół gminy Forchheim. Dotychczas ASF występował tylko w Saksonii, Brandenburgii oraz Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W południowych Niemczech nie odnotowano do tej pory żadnego przypadku z pozytywnym wynikiem.

Bronimy myśliwych, wspieramy łowiectwo, walczymy z mową nienawiści w Internecie.
Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>

Działamy dzięki Tobie!

Wsparcie finansowe dla naszej fundacji jest kluczowe, abyśmy mogli kontynuować naszą misję ochrony środowiska, wsparcia myśliwych oraz prowadzenia badań i programów edukacyjnych.

Jesteśmy w pełni niezależni, utrzymujemy się dzięki Waszym dobrowwolnym wpłatom. Twoja hojność ma ogromny wpływ na nasze działania, dlatego zachęcamy Cię do przekazania darowizny poprzez różne dostępne metody.

Chcesz pomóc? Wpłać i pomóż nam działać dalej!

5 zł lub więcej na:

Patronite.pl | Zrzutka.pl | Przelew lub dowiedz się więcej >>