Czas skończyć z bezkarnym szkalowaniem myśliwych. Instytut Analiz Środowiskowych podejmuje kroki prawne wobec środowisk pseudo-ekologicznych.

Zmiana rozporządzenia zezwalająca myśliwym na prowadzenie odstrzału sanitarnego dzików pomimo obowiązujących ograniczeń związanych z koronawirusem wywołała wściekłość środowisk mieniących się ekologicznymi. Oszczerstwa dotyczą między innymi: zarzutu jakoby polowania miały charakter jedynie rekreacyjny i służyły „zaspokojeniu żądzy krwi”, sugerują polowanie w Polsce na wilki, oskarżają myśliwych o przenoszenie wirusa ASF, niesłusznie przypisują myśliwym uprzywilejowaną pozycję w społeczeństwie. Publikacje oczywiście skutkują falą nienawiści w komentarzach zamieszczanych przez ich odbiorców. Po zabezpieczeniu materiału dowodowego zdecydowaliśmy się skierować wezwania przedsądowe do:

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Partia Zieloni
Niech Żyją

Jeśli wezwania nie przyniosą skutków w postaci usunięcia szkalujących dobre imię myśliwych materiałów i publikacji przeprosin wystąpimy wobec w/w podmiotów na drogę sądową. Jednym z celów naszej Fundacji jest obrona wizerunku polskiego łowiectwa i myśliwych. Chcemy odmienić aktualną sytuację w której: z jednej strony myśliwi są obrażani i zastraszani przez organizacje „zielonych” i ruchy antyłowieckie a z drugiej są poddani presji organów administracyjnych stawiających przed kołami łowieckimi co raz to nowe obowiązki i wymagania.